Hledej

welcome

Zdeněk a jeho dcera už nějakou dobu patří ke komunitě lidí, kteří navštěvují tyto stránky.

Tento článek na Facebooku vyvolal rozsáhlou diskuzi.

Jarda

Úvod Ankety Diskuze I nás se to týká...
  I nás se to týká...

   SaoirseJmenuji se Zdeněk Majzlík, je mi 66 let a podle zákonů České republiky a Evropské unie jsem drogový dealer, kterému neustále hrozí zatčení a odsouzení k mnohaletému vězení.

   Je tak tomu proto, že sháním a pěstuji pro svou dceru konopí s vyšším obsahem THC, než povoluje zákon.

   Mojí dceři je 45 let. Od svých 27 let je postižena nemocí, zvanou roztroušená skleróza. Tato nemoc u ní způsobuje, že její tělo bylo v permanentních, velmi bolestivých křečích. Přestala jí pracovat střeva. Trpěla obrovskými zácpami, kvůli kterým dvakrát skončila až na jednotce intenzivní péče. Ztratila chuť k jídlu a zhubla na 38 kg. Sama se nedokáže pohybovat a je trvale odkázána na invalidní vozík. Pomoc svých blízkých potřebuje na každou i tu nejbanálnější činnost, u které si zdravý člověk vůbec neuvědomuje, že ji vykonává. Musel jí být operativně zřízen trvalý vývod z močového měchýře. Propadala obrovským depresím, ztratila zájem o okolní svět a soustředila se jenom na to, jak se všech svých problémů zbavit. Chtěla ukončit svůj život.

   Oficiálně uznané léky jí byly ordinovány ve stále větších dávkách. Přesto postupně ztrácely svou účinnost.

   Pak jí bylo odbornou lékařkou doporučeno, aby zkusila užívat konopí ve formě marihuany.

   Po vykouření jediné marihuanové cigarety se veškeré křeče v jejím těle uvolnily.

   Po týdenním přidávání drcené marihuany do každého jídla se nejdříve zmírnily a pak zcela ustoupily zácpy.

   Ustoupily také ty nejhorší deprese a ona se opět začala zajímat o okolní svět.

   Dávky kortikoidů a cytostatik jí bylo konečně možné snížit.

   Během roku se její váha zvýšila na 42 kg.

   Konopí sice nezpůsobí, že by se moje dcera uzdravila.

   Způsobuje ale to, že i pro ni se její život stává snesitelným.

   Přestože jí užívání konopí takto pomohlo a pomáhá, tak dle zákonů České republiky a Evropské unie je stále uživatelem zakázané návykové látky a je mocnými v této zemi označována za feťáka.

   Podle statistických odhadů je v České republice čtrnáct až osmnáct tisíc pacientů s touto nemocí.

   Každý z nich, kdo se rozhodne, že již nechce snášet ty kruté podmínky, které tato nemoc přináší, se dostává na černou listinu mocných tohoto státu a Evropské unie a riskuje vysoké pokuty a soudní stíhání.

   Každý z rodinných příslušníků či přátel, který se rozhodne takto postiženým lidem pomoci a konopí jim sežene či vypěstuje, riskuje vysoké pokuty, soudy a mnohaletá věznění.

   Tato perzekuce přitom nemá racionální podklad.

   Bylo zcela nezpochybnitelně prokázáno, že návykovost na marihuaně je stejně vysoká, jako návykovost na čokoládě.

   Proč tedy není konzumace čokolády zakázána a můžeme ji kupovat i těm nejmenším dětem?

   Bylo zcela nezpochybnitelně prokázáno, že zdravotní a společenská nebezpečnost užívání marihuany je řádově nižší, než je tomu u užívání tabáku a alkoholu.

   Jak je tedy možné, že kterýkoliv dospělý člověk v tomto státě si v kterémkoliv obchodě s potravinami může koupit celé balíky cigaret a může kouřit, kde chce a kolik chce. A jediná nepříjemnost, která takového člověka při tom obtěžuje, je farizejský nápis na každé krabičce s cigaretami o tom, že kouření způsobuje rakovinu.

   A jak je tedy možné, že si kdokoliv v České republice a v Evropské unii může kdekoliv koupit celé hektolitry alkoholu a může se zpíjet až do němoty?

   Jestliže se kdokoliv v těchto zemích prokouří až k rakovině nebo se upije bezmála až k smrti, tak pro něj nepřijede policie, aby jej vsadila do vězení, ale přijede pro něj sanitka, odveze jej do nemocnice a tam mu bude poskytnuta bezplatná odborná péče.

   Čím se provinily tisíce nemocných lidí postižených roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou nemocí, Alzheimerovou chorobou, rakovinou, glaukomem, Crohnovou chorobou, migrénou a já nevím čím ještě, že na ně mocní toho našeho světa mohou posílat své mocenské složky, aby jim tuto léčivku ukradli a dál je všemožně perzekuovali?

   Já sám marihuanu neužívám. A jsem proti tomu, aby k marihuaně měli volný přístup nezletilí. Stejně tak, jak nesouhlasím s tím, aby nezletilí měli volný přístup k tabáku a k alkoholu.

   Jakým právem si ale někdo osobuje právo rozhodovat o tom, jestli smím svou dceru léčit bylinou, která jí prokazatelně pomáhá.

   A jakým právem si někdo osobuje právo rozhodovat o tom, že si smím přivozovat rakovinu kouřením tabáku, že se smím upíjet k smrti alkoholem, ale že nesmím ke své relaxaci použít konopí.

   Moje dcera pro to, aby znovu neupadla do křečových stavů, musí denně vykouřit čtyři až pět marihuanových cigaret, tzv. jointů.

   Nikdy z toho nebyla v psychotickém stavu. I po vykouření této cigarety hovoří zcela normálně, nemá ve tváři připitomělý úsměv a chová se zcela racionálně.

   Pro to, aby podpořila funkci svých střev, si musí do každého jídla přidat asi jednu polévkovou lžíci drceného konopí.

   Opět to nemá žádné nežádoucí účinky.

   Denně tedy moje dcera spotřebuje asi tři a půl až pět gramů této byliny.

   Mocní tohoto světa svou restriktivní politikou způsobili, že tato bylina se dá sehnat jen na černém trhu a její cena se pohybuje okolo 30 € za 5g.

   Měsíčně by tedy musela za tuto látku vydat až 900 euro. To je asi 22.500,- Kč.

   Invalidní důchod mojí dcery je ale pouze 7.000,- Kč.

   Já i moje žena jsme starobní důchodci a důchod nám právě tak stačí k přežívání.

   Proto jí konopí musím pěstovat já sám a jen případné nenadálé výpadky nahrazovat jeho kupováním.

   Každý rok musím zasadit 25 až 30 rostlin. Jejich vytříděním mi pak pro dceru zůstane 20 až 25 rostlin.

   Již za 6 rostlin se ale jde do vězení.

   Pokud se mocným tohoto našeho světa povede mne odhalit, já půjdu do vězení a z mojí dcery se opět stane křečemi zkroucená a bolestí řvoucí lidská troska.

   Já jsem dospělý a svéprávný člověk a hluboce mne uráží, že si nějaká skupina mocných myslí, že jsou to jedině oni, kdo mi může nařídit, čím se mám léčit, čím se má léčit moje dospělá dcera.

   Hluboce mne také uráží, že tatáž skupina polobohů může nařídit, že dospělí a prý svobodní lidé pro svou relaxaci mohou použít alkohol a tabák a to i přes jejich nebezpečnost, ale nesmí použít konopí, které se svou nebezpečností rovná čokoládě.

   Jestliže jste dočetli až sem, mohl bych být spokojený, protože vím, že o tom, co jste četli, budete přemýšlet.

   Já si ale nemohu dovolit být skromný, proto se na Vás obracím ještě s prosbou.

   Prosím, pomozte mi. A pomozte mojí dceři. A vlastně nám všem. Tedy i sami sobě.

   Víte, moje dcera až do svých 27 let byla naprosto normální člověk, se svými radostmi a běžnými, každodenními strastmi. Ráda lyžovala. Závodně tančila. A koncertně hrála na kytaru. A ani ona, ani nikdo z nás si nemyslel, že se to může nějak dramaticky změnit. Až do toho nenadálého, hloupého zakopnutí na rovné cestě, kde nebylo zakopnout o co. Tak se totiž tato nemoc ohlásila.

   A toto se může kdykoliv stát u kohokoliv z nás. Může se to objevit u někoho, koho máte moc rádi. Může se to stát Vašemu dítěti. A pak to budete Vy, kdo bude v situaci, že budete prosit své známé s vysokými ploty kolem své zahrádky, aby Vám dovolili zasadit pár rostlin, které pomohou.

   Prosím, pomozte.

   Já nechci po Vás peníze, ani jiné dary.

   Prosím Vás ale, pošlete tento můj email dalším lidem. Svým příbuzným, přátelům a známým. A poproste je, ať i oni udělají totéž. Ať se o této perzekuci, kterou páchají mocní České republiky a dalších států Evropské unie na nemocných lidech, kteří nechtějí nic jiného, než se léčit tak, jak jsou oni přesvědčeni, že je pro ně dobré.

   A ať si také všichni uvědomí, jak nesvéprávné tvory z nás, údajně svobodných lidí, mocní tohoto našeho světa dělají.

   A jestli budete chtít udělat ještě něco navíc, otevřete si webovou adresu www.lecebnekonopi.cz/petice/podepsat, kde probíhá podpisová akce za legalizaci léčebného konopí, a připojte se.

   A pokud by i to pro Vás bylo málo, napište svému poslanci a senátorovi, ať se i oni nad tímto stavem zamyslí.

   My skutečně nejsme nesvéprávné bytosti bez vlastního rozumu.

   Jsme dospělí, jsme rozumní a chceme být i svobodní.

   Zdeněk Majzlík

   Týn nad Vltavou

   Česká republika

    

   Items details

   • Hits: 8195 clicks

   Tecox component by www.teglo.info

   Vaše komentáře a dotazy  

   #
   maja 28 Březen 2012
   Rozhodli jsme se s Jardou pana Zdeňka podpořit tím, že jeho otevřený dopis zveřejníme na našich stránkách. Nejsem zastáncem legalizace drog a když vidím malé spratky na dvorku, jak si podávají jointa, tak bych je nejraději profackovala, ale marihuana je také velmi účinný lék. Domnívám se, že je moc nespravedlivé, aby byla upírána těm, kteří ji potřebují pro svou nemoc nebo postižení.
   Proto vyjadřuji podporu panu Zdeňkovi.
   Co vy na to?
   #
   Jarda 28 Březen 2012
   Petici jsem podepsal už dříve ...
   :-*
   #
   Kitti 28 Březen 2012
   Já souhlasím s legalizací pěstování a kouření marihuny. Ti malí spratci ji budou kouřit tak jako tak. Mám ve svém okolí několik lidí s RS a vím, že to není snadný. Souhlasím s panem Zdeňkem, cigarety a alkohol se distribuují volně. Stačí si stoupnout před ZŠ či střední školu, hulí snad každý dítě, co vyleze ven... Mně tráva voní, nekouřila jsem ji a obejdu se bez toho. Ale uráží mne, že se nám diktuje, co smíme a nesmíme.
   #
   katherine 29 Březen 2012
   Souhlasím. Samozřejmě, že by lidé, kterým marihuana pomáhá zmírňovat obtíže, měli mít právo na vlastní vypěstování (a to beztrestně). V tabulce nejškodlivějšíc h drog (adiktologie.cz/.../...) je na pátém místě legální alkohol a na devátém místě opět legální tabák. Cannabis se vyskytuje až na jedenáctém místě. Působí to značně nelogicky, že méně škodlivá droga je zakázaná, zatímco škodlivější alkohol a tabák jsou dovoleny. Co dovoleny, propagovány v reklamách. O to nelogičtější je to díky faktu, že marihuana skutečně spoustě lidí pomáhá. No nic, připojila jsem se k petici, tohle ve mně klíčilo delší dobu. Díky, že jste sem dali odkaz ;)
   #
   Lachim 29 Březen 2012
   Nezbývá mi nic jiného než připojit svůj souhlas. Konopí má prokazatelné léčebné účinky a přesto tady člověka zavřou i kvůli jediné rostlině. Musíme doufat, že snad konečně uzákoní používání marihuany v takovýchto případech. Jde přece o něco naprosto jiného než o užívání drog. Závislý můžu být i na Paralenu! Přesto ho prodávají volně.
   #
   Snake 01 Duben 2012
   Nemůžu plně souhlasit. Mariuhana způsobuje omámení a zpomalení reakcí, změny nálad a lhostejnost. V některých případech i změnu vnímání svého okolí. Podobně jako alkohol.
   Proto nemohu souhlasit s její legalizací a její volného užívání.
   Mariuhana není ani lék, jak někteří tvrdí, protože nic neléčí. Lék odstraňuje příčinu problému, zatímco mariuhana odstraňuje a zmírňuje důsledky a tedy po vysazení mariuhany se problémy vrátí (totéž platí i o spoustě jiných léčiv, které jen zmírńují důsledky, ale nic neléčí. přesto jsou špatně označováné za léky).
   Na druhou stranu může mariuhana pomoci lidem, kteří trpí nesnesitelnou, trvalou a neodstranitelno u bolestí (v článku popsaný případ).
   Podle mě použivání mariuhany by mělo být na povolení nějaké lékařské komise a její pěstování (příbuznými nemocných nebo nějakou firmou) přísně kontrolováno (v případě příbuzných určitě né zpoplatněno nebo dokonce zdaněno), případně cenově dostupná v lékarnách nebo u doktora.
   Pokud by byla volně k použití měla by být stejně omezená jako alkohol a cigarety.

   Snake
   #
   maja 01 Duben 2012
   A jelikož jediné omezení pro alkohol a cigarety je plnoletost, tak jde o prostou legalizaci...
   #
   Snake 01 Duben 2012
   myslím tím to, že po mariuhaně by neměl nikdo třeba řídit a podobně, ale to jen v případě, že by byla volně legalizována.
   #
   katherine 04 Duben 2012
   Po marihuaně se nesmí řídit ani teď, a to legalizovaná není ;) Každopádně já bych byla pro tu možnost, že by lidé, kteří obdrží příslušné potvrzení lékaře (či lékařské komise), měli mít možnost vypěstovat si marihuanu pro svou osobní potřebu. Cenově dostupná v lékárnách nebo u lékaře, nooo... Vzhledem k tomu, že by se do toho tímto způsobem motaly farmaceutické firmy, líbí se mi spíše možnost "vypěstuješ si-máš". Tím by byl člověk chráněn před případným stíháním a teenageři, kteří si trávu distribuují na středních (a nejspíš i základních) školách by stále měli průšvih. Ideální řešení. Pokud někdo vidíte v mém "plánu" nějakou díru, řekněte, je klidně možný, že to vidím jako Hurvínek válku, ale myslím, že by to tak fungovat mohlo.
   #
   Luna 05 Duben 2012
   Podobné žádosti o legalizaci konopí jsou vážně dojemné. Přitom je to tak jednoduché. Co třeba pěstovat odrůdy s nízkým obsahem THC?
   A dokonce i v případě, že pán nehodlá shánět sazeničky legálních odrůd, může pěstovat stylem "šest patří mně, šest dceři, šest ženě, šest synovi a šest hodnému sousedovi".

   P. S. Ohánět se tím, "kdo má právo rozhodovat o tom, čím mám léčit svou dceru" je dost blbý argument. Co kdyby se vodka běžně prodávala malým dětem, protože je to přeci tak príma dezinfekce? Kdo má právo rozhodovat o tom, čím si děti náchylné na nemoci budou ve školách dezinfikovat záchodová prkýnka?
   #
   Snake 05 Duben 2012
   katherine jsem taky pro to aby byla na povolení a pěstování by mělo být hlídané, aby z toho nebyly plantáže pro narkomany.

   Pěstování šest rostlinek na osobu je spíš na domácnost, protože pokud najdou v domácnostivíc jak deset rostlinek už je to pěstovaní pro výrobu mariuhany, která je už trestná (informace od právníka).
   #
   katherine 05 Duben 2012
   Luno, jeho dceři je 45 let, není to žádné dítě, a krom toho, když se mluví o legalizaci, v žádném případě se nejedná o to, že by byla marihuana legální pro mladistvé.