Hledej

welcomeZdravím vás.

Jmenuji se Panvita a bude mi dvacet. Píši již pár let, ale tato povídka je moje zveřejněná prvotina. Začal jsem ji představovat na stránkách u Jarwise, pak jsem se domluvil se Snakem na spoluautorství a začali jsme prvních devět zveřejněných kapitol přepisovat. Takže Snake je spoluautor a betareadera nám dělá Káťa.

A o čem tato povídka bude? Harry a Ginny se dostanou do minulosti k zakladatelům. Co všechno zažijí a co se bude dít během jejich nepřítomnosti, to se nechte překvapit. Pokusíme se vydávat každý týden, vždy ve čtvrtek a těšíme se na vaše komentáře.

Panvita, Snake a Káťa


Úvod Hosté V době zakladatelů Prequel: Jiná realita, Epilog
  Prequel: Jiná realita, Epilog

   padfoot

   Následující měsíce sbíral důkazy proti Popletalovi a Malfoyovi.

   Sirius čekal skrytý na nádraží, až Harry přijede se svými přáteli zpět ze školy. Z novin se dozvěděl, že je Brumbál poslal o pár dní dřív domů, ale už v nich nebylo, proč tak učinil. Jen tam stálo, aby si děti užili o pár dnů delší prázdniny. Tomu nevěřil. Zároveň věděl, že kdyby se něco stalo Harrymu, tak by z toho bylo pořádné pozdvižení. Nic z toho v nich však nebylo, tak očekával jen nějakou banalitu.

   Čekal ho však šok, když z vlaku vystoupily jen Ron s Hermionou a Weasleyovic dvojčata s Percym. Ještě větší překvapení pro něj bylo to, co zaslechl od Rona, když se ho ptala Molly.

   „Rone, kde máš Ginny a Harryho?“ zeptala se Molly Rona.

   „Zmizeli. Profesor Brumbál ti večer vše vysvětlí, tady není bezpečné o tom mluvit a ani nic víc prozradit nemůžeme, protože jsme složili neporušitelný slib.“

   To Siriuse velmi překvapilo a taky dopálilo. Proto neváhal a přemístil se rovnou do Bradavic, kde se vydal rovnou za Brumbálem.

   „Brumbále, co jsi provedl s Harrym a Ginny?“ rozkřičel se Sirius, jakmile vešel do ředitelny.

   „Siriusi, posaď se a já ti vše řeknu. Chci tě jen požádat, aby sis vyslechl vše a nepřerušoval mě,“ řekl Brumbál a podíval se na něj tvrdě přes své půlměsícové brýle.

   Sirius se trochu uklidnil a čekal. Posadil se naproti Brumbálovi. Zároveň dal svým postojem najevo, že je připraven kdykoliv vytáhnout hůlku.

   „Nejspíš asi tušíš, co se zde v Bradavicích tento rok odehrávalo a že v tom měli svou úlohu jak Ginny Weasleyová, tak i Harry a Tom Raddle.“

   „Ano, to vše vím. Chci vědět, co se stalo s Harrym a Ginny!“ odpověděl netrpělivý Sirius.

   „Oba dva se nedopatřením dostali o tisíc let zpět do minulosti. Do doby Zakladatelů této školy,“ odpověděl mu Brumbál.

   „Víš to naprosto jistě? Já ty tvoje lži a kličky už moc dobře znám,“ řekl popuzeně Sirius.

   „Řekl nám to Moudrý klobouk.“

   „Aha,“ bylo jediné, na co se Sirius vzmohl.

   „Chtěl bych se ti Siriusi omluvit a požádat tě o pomoc,“ řekl tiše Brumbál.

   Sirius sice chvíli váhal, ale nakonec přikývl.

   „Dobrá tedy, co mám udělat?“

   „V příštím roce bych rád zaměstnal Remuse na místo učitele Obrany proti černé magii a tebe, pokud bys chtěl, bych rád přijal jako učitele Soubojů a kroužku rozšiřujícího Obranu proti černé magii. Zároveň, když bude Remus po přeměně, tak bys suploval jeho hodiny,“ vysvětlil mu svou prosbu Brumbál.

   Sirius se několik minut rozmýšlel, než mu odpověděl.

   „Dobře, ale udělám to jen proto, že vím v jak hrozném stavu současná výuka obrany na této škole je a chci přispět k její nápravě.“

   Následně se Brumbál se Siriusem dohadovali o tom, co se vlastně stalo. Sirius si ještě předtím, než se vydal zpět domů na Grimmauldovo náměstí, promluvil s Moudrým kloboukem.


    

   Items details

   • Hits: 3057 clicks

   Tecox component by www.teglo.info

   Vaše komentáře a dotazy  

   #
   Drticool 23 Duben 2019
   To je fofr. :-) Jen škoda, že nebyl Malfoy zatčen. Jen tak mimochodem, nevím jak přesně to funguje u armády a nebo policie, ale mám takové tušení, že tam musíš odsloužit nějakou dobu než skončíš a Sirius coby bystrozor by to asi měl mít stejně.
   #
   gk 23 Duben 2019
   bude i povidka navrat z minulosti ten epilog moc nevysvětluje
   #
   panvita 23 Duben 2019
   Tak on sloužil poměrně dlouho od doby co se dostal do minulosti. A i před tím u nich byl takže to je min. 15 let praxe.
   Co se týče délky je krátká, ale ani jsem nemohl provést až tolik změn, aby mohl Sirius využít své výhody znalosti budoucnosti.
   Pracuju na další povídce z přítomnosti sice to bude hlavně o Dracovi a Hermioně ale i některé tyto věci tam budou uzavřeny.
   #
   panvita 23 Duben 2019
   Bohužel, ale nevim, kdy bude hotová, ale možná podotýká možná by mohla část být na konci srpna nebo až na vánoce, ale to nedokážu odhadnout.
   Pracujeme také ještě na jedné povídce, která se bude odehrávat ve 14. st.
   #
   Smatusik123 18 Květen 2019
   prosím informujte má o pokračovaní
   Dakujem
   #
   panvita 18 Květen 2019
   16 kapitola je těsně před dokončením pak zbývá aby prošla betou takže možná někdy v létě nebo koncem léta se tu objeví