Hledej

 cesty_00

  Čtyřiadvacítka

   cesty_GV hodně pozdním odpoledni byl Ron Weasley v kanceláři bystrozorů sám. Všichni už odešli, jen on se hmoždil s hlášením. Normálně by ho sepisoval jeho parťák a přímý nadřízený Willy Preston. Ron už sice po ročním kurzu a dvouleté povinné praxi mohl pracovat samostatně, dokonce by směl dělat garanta dalšímu nováčkovi, ale s Willym si rozuměli a oba byli rádi, že jejich tým nebylo třeba rozdělit. Jenže Willy včera skončil těžce zraněný u Munga a Ron za něj převzal velení komplikovaného zátahu na pašeráky zakázaných lektvarových ingrediencí, který společně připravovali hodně dlouho. Akce dopadla výborně, z rozsáhlé sítě neunikla ani ta nejdrobnější rybička, a co je nejdůležitější, ani šéf celé bandy.

   No, a kromě hlášení tady bylo to pozvání. Ron nevěděl, jestli má být rád, nebo se má bát. Úspěšnou akci chtěl osobně ocenit ministr Scamander a zval Rona na soukromé setkání u číše vína na dnešní večer do své kanceláře. Ministerská pozvání na výborné kalifornské víno byla pověstná. Pro poctěné to většinou znamenalo rychlý rozjezd jejich profesní kariéry. Jenže…

   Z práce a úvah Rona vyrušilo klepání na okno. Na parapetu netrpělivě přešlapovala sova jeho bratra George a významně zvedala nožku s přivázaným dopisem. Ron věděl, že na pergamenu bude napsána jen nějaká nedůležitá hloupost. Jednoznačný byl ale vzkaz, který vyjadřovala křiklavě červená barva provázku: Seber se a okamžitě přijď, je to důležité!

    

   Items details

   • Hits: 1488 clicks

   Tecox component by www.teglo.info